گام به گام با شرایط بیمه تکمیلی بیمه آسیا آشنا شوید.

یکی از بیمه‌هایی که در سال‌های گذشته مورد توجه افراد در بازه‌های سنی مختلف قرار گرفته، بیمه تکمیلی است. همان طور که می‌دانید هزینه‌های درمانی افزایش پیدا کرده و تعهدات بیمه‌های پایه هم جوابگوی هزینه پزشکی افراد نیست. بیمه تکمیلی کامل‌ترین طرح درمانی است که هزینه درمانی خدمات متعددی را جبران می‌کند. این بیمه درمانی در شرکت‌های مختلف با شرایط متفاوتی ارایه می‌شود. بیمه تکمیلی بیمه آسیا گزینه‌ خوبی است برای کسانی که می‌خواهند پوشش‌های درمانی را با کیفیت دریافت کنند. بیمه‌شدگان این شرکت همچنین می‌توانند در مواقع اورژانسی با در دست داشتن درمان کارت، به مراکز درمانی مراجعه کرده و بدون نیاز به معرفی‌نامه نسبت به درمان خود اقدام کنند.

شرایط بیمه تکمیلی بیمه آسیا برای بیمهگزاران چیست؟

همان طور که گفتیم بیمه تکمیلی کامل‌کننده بیمه پایه است و منافاتی با آن ندارد. یعنی هزینه‌های درمانی ابتدا با بیمه پایه جبران می‌شوند و افراد می‌توانند برای پرداخت مازاد هزینه‌ها که با بیمه پایه پوشش داده نمی‌شود از بیمه تکمیلی استفاده کنند. حال چگونه می‌توان تحت پوشش بیمه تکمیلی بیمه آسیا قرار گرفت؟ احتمالاً شما هم کارکنانی را دیده‌اید که در یک مجموعه کاری مشغول به کار هستند و به صورت دسته جمعی تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند علت این امر این است که بیمه تکمیلی را به صورت گروهی می‌توان خریداری کرد به همین دلیل در سازمان، کارخانجات و شرکت‌ها شاهد این امر هستیم که اعضای کارکنان از طریق کارفرما تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند.

بیمه تکمیلی به دو صورت ارایه می‌شود. شرکت‌های کمی هستند که بیمه تکمیلی انفرادی را ارایه دهند.

روش دیگری هم وجود دارد که در آن افراد به صورت انفرادی از پوشش‌های بیمه تکمیلی استفاده می‌کنند البته در حال حاضر بیمه تکمیلی انفرادی آسیا ارایه نمی‌شود.

ثبت نام بیمه تکمیلی بیمه آسیا چگونه است؟

به طور کلی نحوه ثبت‌نام بیمه تکمیلی انفرادی و گروهی کمی متفاوت است اما چون بیمه تکمیلی انفرادی آسیا وجود ندارد در این بخش به ذکر مراحل ثبت‌نام بیمه گروهی بسنده می‌کنیم. برای ثبت‌نام بیمه تکمیلی گروهی، اطلاعات و لیست اسامی بیمه‌شدگان از طریق فرم پیشنهاد بیمه به شرکت بیمه تحویل داده می‌شود. در مرحله بعد هر یک از متقاضیان موظف هستند فرم پرسشنامه سلامت را که در مورد وضعیت سلامتی هر یک از بیمه‌شدگان است، تکمیل کنند. به طور کلی الزامی برای انجام چکاپ بیمه‌شده وجود ندارد اما پزشک معتمد بیمه آسیا، فرم پرسشنامه سلامت را بررسی می‌کند و در موارد خاص، لازم است وضعیت سلامت آن‌ها با چکاپ و آزمایش هم بررسی شود.

چه کسانی از مزایای بیمه تکمیلی بیمه آسیا استفاده می‌کنند؟

چه کسانی از مزایای بیمه تکمیلی بیمه آسیا استفاده می‌کنند؟

یکی از مزایای بیمه تکمیلی گروهی این است که کارکنان شاغل به تنهایی تحت پوشش قرار نمی‌گیرند  بلکه این افراد می‌توانند اعضای خانواده خود را هم به بیمه‌شدگان شرکت اضافه کنند تا آن‌ها هم بتوانند از مزایای بیمه تکمیلی استفاده کنند بنابراین بیمه‌شدگان بیمه تکمیلی بیمه آسیا شامل کارکنان شاغل در سازمان‌ها، شرکت‌ها و افراد تحت تکفل آنان شامل همسر، فرزندان و والدین می‌شود.

درست است که بیمه تکمیلی انفرادی آسیا ارایه نمی‌شود اما به طور کلی در بیمه‌های انفرادی چنین امکانی وجود ندارد که بیمه‌شده به همراه اعضای خانواده‌اش تحت پوشش قرار بگیرد و در عوض بیمه‌گزار باید برای هر عضو از اعضای خانواده‌اش یک بیمه‌نامه جداگانه خریداری کند.

یک بیمه‌نامه و انواع و اقسام پوشش‌های درمانی

پوشش‌های بیمه تکمیلی به گونه‌ای است که همه افراد در بازه سنی مختلف به آن نیاز پیدا می‌کنند. همچنین این پوشش‌ها خدمات گوناگون پزشکی را اعم از تخصصی و عمومی شامل می‌شود بنابراین این طور نیست که حتماً افراد به بیماری‌های سخت دچار شوند تا بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. پوشش‌های بیمه تکمیلی بیمه آسیا شامل موارد زیر است:

  • پرداخت هزینه اعمال جراحی و بستری در بیمارستان و مراکز جراحی محدود به علت حادثه یا بیماری، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ شکن، دیسک ستون فقرات، هزینه‌های شیمی‌درمانی، رادیوتراپی و گامانایف.
  • تأمین هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین.
  • پرداخت هزینه اعمال جراحی قلب، مغز و اعصاب، پیوند ریه، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان و پیوند کبد.
  • پوشش هزینه‌های پاراکلینیکی شامل انواع اسکن، سونوگرافی، ام‌آر‌آی، انواع آندوسکوپی، ماموگرافی، فیزیوتراپی، آنژیوگرافی چشم، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی و…
  • جبران هزینه جراحی‌های مجاز سرپایی مانند گچ‌گیری، شکستگی‌ها، بخیه، ختنه تخلیه کیست و…
  • تأمین هزینه انتقال بیمار با آمبولانس داخل شهری و بیرون شهری.
  • پرداخت هزینه‌های رفع عیوب انکساری چشم در موارد دوربینی، نزدیک‌بینی و آستیگماتیسم.

دریافت پوششهای اضافی بیمه تکمیلی بیمه آسیا

دریافت پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی بیمه آسیا

پوشش‌های بیمه تکمیلی بیمه آسیا محدود به موارد گفته‌شده نیست و در صورتی که بیمه‌گزار درخواست پوشش‌های اضافی را بدهد می‌تواند برای هزینه خدمات دندانپزشکی، عینک، سمعک، ویزیت و دارو نیز تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرد.

اصطلاحاتی که در بیمه تکمیلی لازم است بدانید

برای این که بیمه‌شدگان از بیمه تکمیلی استفاده بهتری داشته باشند لازم است با اصطلاحاتی آشنا شوند.

فرانشیز: فرانشیز سهم بیمه‌گزار از هزینه‌های درمانی است بنابراین شرکت بیمه تعهدی برای جبران آن ندارد. حال فرانشیز بیمه تکمیلی چقدر است؟ فرانشیز بیمه تکمیلی معمولاً بین 10 تا 30 درصد از هزینه‌های درمانی است که البته مقدار دقیق آن در شرایط خصوصی بیمه‎نامه تعیین می‌شود بنابراین هنگام خرید بیمه تکمیلی به میزان فرانشیز توجه کنید. این امکان برای بیمه‌شدگان وجود دارد که حق بیمه اضافی پرداخت کنند و فرانشیز بیمه تکمیلی را کاهش دهند اما در هر صورت فرانشیز نمی‌تواند کمتر از 10 درصد باشد.

فرانشیز بخشی از هزینه‌های درمانی است که جبران آن بر عهده بیمه‌گزار است.

دوره انتظار: دوره انتظار مدت زمانی است که پوشش‌های بیمه غیرفعال هستند. البته همه پوشش‌های بیمه تکمیلی دوره انتظار ندارند. زایمان، پوششی است که دوره انتظار دارد و مدت آن بین 9 ماه تا یک سال است. دانستن این نکته به بیمه‌شدگان کمک می‌کند خرید خود را به موقع و یک سال قبل از استفاده از این پوشش، انجام دهند.

نحوه استفاده از خدمات بیمه تکمیلی آسیا چگونه است؟

بیمه‌شدگان بیمه آسیا در انتخاب مراکز درمانی در داخل کشور آزاد هستند اما نحوه استفاده از خدمات برای بیمه‌شدگانی که به مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه آسیا مراجعه می‌کنند با کسانی که به مراکز غیرطرف قرارداد می‌روند، متفاوت است.

  • استفاده از خدمات درمانی مراکز طرف قرارداد بیمه آسیا: در این روش بیمه‌شده با مراجعه به مراکز درمانی و ارایه معرفی‌نامه، نسبت به درمان خود اقدام می‌کند. معرفی‌نامه، نوعی مجوزی است که در نمایندگی‌های بیمه برای بیمه‌شده صادر می‌شود.
بیمه‌شده برای استفاده از خدمات مراکز درمانی طرف قرارداد باید معرفی‌نامه داشته باشد.
  • استفاده از خدمات درمانی مراکز غیر طرف قرارداد بیمه آسیا: به طور طبیعی بیمه‌شده در دو حالت ممکن است به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه نکند؛ یا زمان کافی برای دریافت معرفی‌نامه را از نمایندگی‌های بیمه ندارد و یا مرکز غیرطرف قرارداد را برای درمان خود انتخاب کرده است. در این دو حالت بیمه‌شده ابتدا هزینه‌های مربوطه را به مرکز درمانی پرداخت می‌کند و سپس اصل مدارک را به بیمه‌گر پایه ارایه می‌دهد. درگام بعد لازم است رونوشت برابر با اصل مدارک را به همراه چک دریافت شده از بیمه‌گر پایه، به بیمه آسیا تحویل دهد و در نهایت هزینه‌های درمانی را دریافت کند.

استفاده از درمان کارت بیمه آسیا چه مزیتی برای بیمه‌شدگان دارد؟

استفاده از درمان کارت بیمه آسیا چه مزیتی برای بیمه‌شدگان دارد؟

همان طور که گفتیم بیمه‌شده برای این که از خدمات مراکز درمانی طرف قرارداد استفاده کند باید معرفی‌نامه ارایه دهد. حال تکلیف بیمه‌شده در مواقع اورژانسی یا روزهای تعطیل که نمایندگی‌های بیمه تعطیل هستند، چیست؟ در چنین مواقعی بیمه‌شده می‌تواند با استفاده از درمان کارت بیمه تکمیلی بیمه آسیا ، اقدام به درمان خود کند و سپس در اولین ساعات وقت اداری روز بعد برای دریافت معرفی‌نامه به نمایندگی‌های بیمه آسیا مراجعه کند.

پسندیدن :
1 1
بازدید:
517
برچسب های مقاله:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *