شعب بیمه مسافرتی سامان در شهرهای مختلف کشور

گاهی به قدری در روزمرگی‌ها و مشغله‌های زندگی غرق می‌شویم که هیچ چیز به اندازه یک مسافرت نمی‌تواند حال ما را جا بیاورد. اغلب افراد با سفر کردن انرژی لازم برای ادامه فعالیت‌های خود را به دست می‌آورند و شاید کمتر کسی وجود داشته باشد که با سفر کردن خوشحال نشود. اما سفر کردن، چیزی بیش از جمع کردن چمدان است در واقع برای این که سفر به یاد ماندنی داشته باشیم لازم است قبل از سفر به فکر خطرات و اتفاقات ناگوار باشیم و خودمان را برای هر چیزی آماده کنیم. وجود همین خطرات است که ضرورت داشتن بیمه مسافرتی را روشن می‌کند. بیمه سامان با طرح‌های مختلفی که دارد مسافران را در خارج از کشور تحت پوشش قرار می‌دهد و بیمه‌گزار می‌تواند هر کدام از طرح‌ها را با توجه به نیاز خود خریداری کند. در این مطلب از ضرورت خرید این بیمه می‌گوییم و همچنین شعب بیمه مسافرتی سامان را بررسی می‌کنیم زیرا گاهی لازم است بیمه‌گزار برای دریافت خسارت به صورت حضوری به شعب بیمه مراجعه کند.

پوشش‌های بیمه مسافرتی سامان کدامند؟

پوشش‌های بیمه مسافرتی سامان کدامند؟

قبل از اینکه شعب بیمه مسافرتی سامان را معرفی کنیم در ابتدا نگاهی به پوشش‌های این بیمه می‌اندازیم تا بدانید چه خطراتی تحت پوشش بیمه مسافرتی سامان است و چه موقع می‌توانید از این بیمه خسارت دریافت کنید. بیمه مسافرتی سامان، طرح‌های مختلفی دارد اما پوشش‌های زیر در هر صورت به بیمه‌گزار ارایه می‌شود:

پرداخت هزینه‌های پزشکی و بستری هنگام بروز حادثه: این پوشش هزینه‌های ناشی از بیماری یا حادثه را که در کشور مقصد یا در طول سفر برای بیمه‌گزار اتفاق می‌افتد، جبران می‌کند.

انتقال بیمه‌گزار به کشور در زمان بروز حادثه: در مواردی که بعد از وقوع حادثه، بیمه‌گزار نیاز به بازگشت به کشور داشته باشد بیمه مسافرتی سامان، هزینه‌های بازگشت بیمه‌گزار به داخل کشور را جبران می‌کند. تشخیص این مورد نیز بر عهده تیم پزشکی شرکت کمک‌رسان است.

پرداخت هزینه بازگشت اعضا درجه یک خانواده: در صورتی که بیمه‌گزار در کشور مقصد دچار حادثه شود شرکت کمک‌رسان، هزینه بازگشت یکی از اعضا درجه یک خانواده بیمه‌گزار را متقبل می‌شود.

انتقال اضطراری یکی از اعضا خانواده بیمه‌گزار به کشور مقصد: اگر بیمه‌گزار دچار بیماری شود شرکت بیمه هزینه رفت و برگشت یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ وی را به کشوری که بیمه‌گزار در آن بستری شده است، پرداخت می‌کند.

جبران هزینه‌های دندان‌پزشکی: این پوشش هزینه‌ معالجه دندان‌درد، درمان عفونت و کشیدن دندان در سفر را تا سقف تعهد بیمه‌نامه، جبران می‌کند. پوشش جبران هزینه دندانپزشکی دارای فرانشیز است یعنی بخشی از هزینه‌های درمانی باید توسط بیمه‌گزار پرداخت شود.

بازگرداندن جسد بیمه‌گزار به کشور: در صورتی که بیمه‌گزار در کشور مقصد فوت کند شرکت کمک‌رسان مسئولیت انتقال جسد متوفی به کشور را برعهده دارد.

هزینه بازگشت بیمه‌گزار به کشور به علت فوت اقوام: درصورتی که یکی از اعضای خانواده درجه یک یا دو بیمه‌گزار فوت کند، بیمه‌گزار می‌تواند هزینه سفر خود به کشور را از شرکت بیمه دریافت کند.

پرداخت هزینه‌های دارو: هزینه ناشی از تهیه و تحویل داروهای ضروری به بیمه‌گزار نیز تحت پوشش بیمه مسافرتی است.

ارایه مشاوره حقوقی برای مسافر در خارج از کشور: ممکن است بیمه‌گزار در سفر خود از لحاظ قانونی دچار مشکل شود، در این مواقع شرکت کمک‌رسان برای پیگیری و همچنین پرداخت هزینه مشاوره حقوقی به کمک بیمه‌گزار می‌آید.

جبران هزینه‌های ناشی از تاخیر در حرکت: ممکن است به دلیل تاخیر در حرکت وسیله نقلیه مورداستفاده بیمه‌گزار، هزینه‌هایی مانند اقامت، خوراک و… به وی تحمیل شود در این مواقع بیمه‌گزار می‌تواند برای جبران خسارت، از بیمه مسافرتی استفاده کند.

کمک به بیمه‌گزار برای صدور مجدد مدارک: در صورتی که مدارک شناسایی بیمه‌گزار گم شود، شرکت کمک‌رسان هزینه‌های مربوط به صدور المثنی را تقبل می‌کند.

پوشش جبران هزینه دندانپزشکی فرانشیز دارد؛ یعنی پرداخت بخشی از هزینه‌های دندانپزشکی بر عهده بیمه‌گزار است.

بیمه سامان چگونه تعهدات خود را در خارج از کشور انجام می‌دهد؟

اگر تجربه سفر به خارج از کشور و تهیه بیمه مسافرتی را داشته‌ باشید، احتمالا نام «شرکت‌ کمک‌رسان» به گوشتان خورده است. با بررسی شعب بیمه مسافرتی سامان متوجه می‌شویم این شرکت‌ در خارج از کشور شعبه‌ای ندارد. بنابراین این سوال پیش می‌آید که شرکت‌های بیمه، چگونه تعهدات خود را در قبال بیمه‌گزار در خارج از کشور انجام می‌دهند؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم شرکت‌های بیمه خدمات خود را از طریق شرکت‌های کمک‌رسان ارایه می‌دهند. به همین دلیل هر شرکت بیمه با یک یا تعدادی از شرکت‌های کمک‌رسان قرارداد همکاری دارد.

خدمات بیمه مسافرتی از طریق شرکت‌های کمک‌رسان ارایه می‌شود.

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی سامان

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی سامان

چنانچه قصد دریافت خسارت از هر یک از پوشش‌های بیمه مسافرتی را داشته باشد می‌توانید به یکی از 2 طریق زیر اقدام کنید:

در روش اول می‌توانید به محض وقوع حادثه با شماره‌ای که روی بیمه‌نامه مسافرتی شما درج شده تماس بگیرید و با اعلام شماره بیمه‌نامه، وقوع خسارت را گزارش دهید. در این حالت شرکت‌ کمک‌رسان به کمک شما می‌آید و خسارت ایجادشده را جبران می‌کند. برای دریافت خسارت در این روش شرکت‌ کمک‌رسان به 2 شیوه عمل می‌کند، یا هزینه خسارت را به حساب شخصی بیمه‌گزار واریز می‌کند و یا با سازمانی که بیمه‌گزار برای دریافت خدمات به آن مراجعه کرده ارتباط برقرار می‌کند و خسارت ایجادشده را مستقیما به آن سازمان می‌پردازد. برای مثال فرض کنید بیمه‌گزار قصد دریافت هزینه‌های درمان خود را دارد، در این حالت شرکت کمک‌رسان هزینه پزشکی را به حساب بیمه‌گزار و یا به حساب بیمارستان واریز می‌کند.

در صورتی که بیمه‌گزار به هر دلیلی نتواند خسارت‌های ایجادشده را از شرکت کمک‌رسان دریافت کند می‌تواند از طریق شعب بیمه مسافرتی سامان اقدام به دریافت خسارت کند. در این روش بیمه‌گزار ابتدا هزینه‌ها را خودش پرداخت کند و سپس بعد از بازگشت به کشور به شعب بیمه مسافرتی سامان مراجعه کرده و با تحویل مدارک لازم، خسارت را دریافت می‌کند.

بیمه‌گزار می‌تواند از طریق شرکت‌ کمک‌رسان در طول سفر و شعب بیمه مسافرتی سامان در داخل کشور خسارت دریافت کند.

دریافت خسارت از طریق مراجعه به شعب بیمه مسافرتی سامان

همان طور که گفتیم در مواردی که بیمه‌گزار نتواند خسارت را در کشور مقصد از شرکت کمک‌رسان دریافت کند بعد از بازگشت به ایران، اقدام به دریافت خسارت می‌کند. در این مواقع بیمه‌گزار با مراجعه به یکی از شعب بیمه مسافرتی سامان ، مدارک خود را که شامل بیمه‌نامه و صورتحساب‌های پرداخت‌شده، می‌شود به شرکت بیمه تحویل می‌دهد و خسارت را دریافت می‌کند.

در این قسمت می‌توانید آدرس و مشخصات شعب بیمه مسافرتی سامان برای پرداخت خسارت را مشاهده کنید:

شعب بیمه مسافرتی سامان

نحوه خرید بیمه مسافرتی سامان

نحوه خرید بیمه مسافرتی سامان

بیمه‌گزار می‌تواند مستقیما به نمایندگی‌ها و شعب بیمه مسافرتی سامان مراجعه کند و نسبت به خرید بیمه مسافرتی اقدام کند. اما در تب و تاب رفتن به سفر به ویژه سفر خارجی، افراد معمولا مشغله‌های زیادی دارند که باید انجام دهند؛ از جمع کردن چمدان گرفته تا تهیه بلیط هواپیما و به دست آوردن اطلاعات در خصوص کشوری که قصد دارند به آن سفر کنند. همه این موارد باعث می‌شود بیمه‌گزار زمان کافی برای مراجعه حضوری به نمایندگی‌های بیمه را نداشته باشد. به همین دلیل به افراد توصیه می‌شود خرید بیمه مسافرتی را به صورت اینترنتی انجام دهند. خرید اینترنتی بیمه مسافرتی به بیمه‌گزار این امکان را می‌دهد که قیمت و شرایط شرکت‌های مختلف را مقایسه کند و در نهایت بیمه مناسب خود را سفارش دهد.

پسندیدن :
1 0
بازدید:
618
دسته بندی مقاله ها:
بیمه مسافرتی

همه نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *